Hastanede bomba paniği

  • Giriş : 24.10.2006 / 00:00:00

Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne bomba ihbarı yapılması nedeniyle hastanenin acil servisi boşaltılarak bomba araması yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hastanede tedavi gören yaralı, ameliyatlı ve bu sırada tedavisi süren bütün hastalar sedyelerle dışarı çıkartıldı. Durumu ağır olan hastalar ambulanslarla çevredeki diğer hastanelere gönderilirken çok sayıda hasta da uzun süre dışarıda bekletildi.

Dışarıda müdahale bekleyen hasta yakınları olaya tepki göstererek hastaların bu şekilde dışarı çıkartılmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Bu sırada hastanede arama yapan polis ekipleri durumu şüpheli olan bir kişiyi gözaltına alarak karakola götürdü. Konuyla ilgi geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Bu arada bomba ihbarının yapılmasından sonra hasta ve yakınlarının apar topar dışarı çıkmasından yararlanan kimliği belirsiz kişilerin hastalara ve refakatçilerine ait para, cep telefonu ve kıymetli eşyalarını çaldıkları iddia edildi.

Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken bomba ihbarının hırsızlık yapmak isteyen kişiler tarafından yapıldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious