Hastanede gizli kamera skandalı; hastalar şokta!

Hastanede gizli kamera skandalı; hastalar şokta!.8187
  • Giriş : 26.06.2008 / 23:50:00
  • Güncelleme : 26.06.2008 / 23:45:34

Eskişehir'de bir hastanede üç doktorun odasında gizli kamera bulundu. Hastane yönetimi ve hastalar şokta!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesindeki beyin cerrahi polikliniğinde görevli üç doktorun odasında kablosuz ses ve görüntü kaydedebilen düzenek bulundu.

Beyin Cerrahi Polikliniğinde görevli sekreter 22 Haziranda doktor odalarında temizlik yaptığı sırada pencere ve kalorifer peteğinin arasında kalan boşlukta kablolar olduğunu fark etti. Görevlinin durumu hastanenin teknik servisine bildirmesi üzerine yapılan inceleme sonunda plastik kutunun içinde ses ve görüntü aktaran düzeneğin olduğu belirlendi. Söz konusu düzeneğin muayene yapılan iki poliklinik odasında da bulunduğu saptandı.

Hastane yönetiminin polisi araması üzerine yapılan teknik incelemede kablosuz bağlantıyla sağlanan ses ve görüntünün yaklaşık 200 metreye civarındaki alandan kayıt yapabildiği tespit edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan emniyet güçleri, hastanedeki yaklaşık 50 güvenlik kamerasının kayıtlarını incelemeye başladı.

BU OLAY BİR KOMPLODUR

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Hüseyin Fidan, düzenlediği basın toplantısında, Beyin Cerrahi Poliklinik sekreteri tarafından fark edilen olayla ilgili olarak üç poliklinik odasında inceleme yapıldığını söyledi.

Bu üç odada kablo kanaleti içinde elektronik karmaşık bir düzeneğin belirlendiğini anlatan Fidan, şöyle konuştu:

''Herhangi bir işlem yapılmadan Yunusemre Devlet Hastanesi Baştabipliğimiz tarafından hemen emniyet müdürlüğüne haber verilerek adli soruşturmanın ve incelemenin yapılması istendi. Bu olayla ilgili adli mercilerin yanı sıra Sağlık Bakanlığına, Valiliğimize hemen haber verilerek olayın ortaya çıkarılması için gerekli tüm işlemler yapılmıştır. Hastane idaremiz, hasta ve doktor mahremiyetine yönelik olarak yapılan bu komplonun bir an önce ortaya çıkarılması ve suçluların belirlenmesi için müşteki olarak Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulundu.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious