Hastanede hırsızlık vakası

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Kayseri'de kabakulak tedavisi gören 6 yaşındaki Şeymanur ile annesi Canan Özlü'yü koridordaki dahili telefona çağırıp oyalayan hırsız ya da hırsızlar, odaya girerek genç kadının telefonunu alıp kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ezer ve Canan Özlü çiftinin ikinci çocuğu Şeymanur, kabakulak geçirerek, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Poliklinikteki muayenesinin ardından küçük Şeymanur, 3'üncü kattaki çocuk servisindeki odaya yatırıldı. Annesi Canan Özlü de kızının yanında refakatçi olarak kaldı. Küçük kızın yattığı odaya ertesi gün gelen ve kendini çocuk eğitmeni olarak tanıtan düzgün giyimli biri, anne ile çocuğuna sorular sorup, isimlerini aldıktan sonra gitti.

Yaklaşık yarım saat sonra odanın açıldığı koridordaki dahili telefondan anne Canan Özlü arandı. Telefona bakan kadın, kendisini kızının doktoru olarak tanıtan kişiyle konuşmaya başladı. Şeymanur'un sağlık durumunu soran kişi daha önce anne Canan'a kızını da telefona çağırmasını istedi. Ana-kız telefonda oyalanırken, şebenin bir diğer elemanı da odaya girerek, çekmeceleri karıştırdı. Çekmecede Özlü'nün 400 YTL'ye aldığı Nokia 6020 model cep telefonunu alan hırsız ya da hırsızlar, kayıplara karıştı. Hırsızlık üzerine polise başvuran refakatçi anne Canan Özlü, “Odaya gelen tanımadığım biri, çocuk eğitmeni olduğunu söyleyerek, benim ve kızımın isimlerini aldı. Daha sonra odadan çıkıp gitti. Çok geçmeden koridordaki dahili telefondan beni istemişler.

Telefondaki ses, kızımın doktoru olduğunu ve sağlık durumunu öğrenmek için aradığını söyledi. Ardından da Şeymanur'un sesini duymak için telefona istedi. Kızımı da çağırıp, konuşturdum. Yeniden odaya döndüğümüzde yatağın yanındaki masanın çekmecesi açılmış, her taraf dağınıktı. Çekmeceye baktığımda içindeki cep telefonum yoktu. Böylesi hırsızlık karşısında hayretler içinde kaldım” dedi. Hastaneye gelen olay yeri inceleme ekibi inceleme yaparken,soruşturma sürüyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious