Hastanede hizmetliye taciz gözaltısı

  • Giriş : 02.03.2007 / 00:00:00

Osmaniye Devlet Hastanesinde kadınlara tacizde bulunduğu iddia edilen erkek hizmetlinin, şikayet ve güvenlik kamerası görüntülerinde durumun saptanması üzerine gözaltına alındığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmaniye Devlet Hastanesi polikliniklerindeki hasta yakını bazı kadınlar, kendisini görevli olarak tanıtan Emir K'nin elle tacizine uğradıklarını ve tuvalete girdiklerinde de takip edildiklerini öne sürdüler.

Hastane yönetimine yapılan şikayet üzerine, güvenlik kamerası kayıtlarından durum tespiti yapıldı ve jandarmaya bildirimde bulunuldu.

Yetkililer, güvenlik görevlilerince hastanede yakalanan Emir K'nin jandarma ekiplerince gözaltına alındığını bildirdiler.
Vali Zübeyir Kemelek, yaptığı açıklamada, Devlet Hastanesindeki taciz olayı ile ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Olayı gerçekleştirdiği iddia edilen Emir K'nin adının daha önce de Bahçe Devlet Hastanesinde benzer bir olaya karıştığının belirlendiğini belirten Kemelek, şunları söyledi:

“Söz konusu kişi, bu nedenle Sağlık Müdürlüğü binası önündeki bahçede görevlendirilmiş. Olayın geçtiği hastaneye görevli olarak gitmemiş. Olayın ardından açığa alındı. Hakkında idari ve adli soruşturma başlattık.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious