Hastanede rehine krizi

Hastanede rehine krizi.7328
  • Giriş : 02.03.2008 / 20:28:00

Isparta'da bir kişi, yaraladığı şahsın kaldırıldığı hastane personelini rehin aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Isparta'da bir kişi, yaraladığı şahsın kaldırıldığını düşündüğü hastaneye gelerek Acil Servis personelini silahla rehin aldı. Şahsı ikna çalışmaları sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda, Mustafa Turan isimli şahıs, cezaevi arkadaşı olduğu öğrenilen Hasan Baskal ile henüz belirlenemeyen bir nedenle tartıştı. Turan, Baskal'ı tartışma sırasında ayağıdan silahla yaraladı. Turan, yaraladığı Baskal'ı otomobilinin bagajına koydu. Baskal, araç seyir halindeyken bagajdan atlayarak kaçtı. Baskal, çevredeki vatandaşlar tarafından Isparta Gülkent Deblet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu arada, Baskal'ın araçtan atladığını fark eden Turan, Baskal'ı öldürmek amacıyla, kaldırıldığını düşündüğü Isparta Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastanenin Acil Servisi'nde Baskal'ı arayan Turan, Acil Servis'teki hastane personelini silahı ile rehin aldı.

Olayın duyulmasının ardından Isparta Emniyet Müdürü Kemal Seyhan ve çok sayıda polis ekibi ile Turan'ın annesi, babası ve erkek kardeşi hastaneye geldi. Emniyet Müdürü Seyhan ile ailesi Turan'ı ikna etmeye çalışıyor.

Öte yandan, Turan'ın 3 kişiyi rehin aldığı; daha sonra 1 kişiyi serbest bıraktığı öğrenildi. Turan, kontrol amacıyla bir doktorun odaya girmesine de izin verdi.

Polis ekipleri hastane önünde operasyon için hazırlık yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious