Hastanede sırılsıklam servis

Hastanede sırılsıklam servis.17062
  • Giriş : 15.10.2008 / 23:24:00

Bugünkü şiddetli sağnak yağmur altında yine hastalar tomografi ve film çekimine taşınırken sırılsıklam oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli Devlet Hastanesi'nde Acil Servis ve Polikliniklerle Tomargofi ve film çekimlerinin yapıldığı bölümlerin ayrı bloklarda bulunması nedeniyle, hastalar bloklar arasında sağnak yağmur altında taşınıyor. Eğer hastanın yanında yakını varsa ve çantasında şemsiye bulunduruyorsa şemsiye açıp onu ıslanmaktan koruyor. Şemsiye yoksa, hasta bloklararasına götürülüp getirilirken sırılsıklam olmaktan kurtulamıyor.

Kocaeli'nin en eski hastane binalarından olan ve ek bloklarla takviye edilen Kocaeli Devlet Hastanesi'nde, başta tomogrofi cihazları olmak üzere diğer film çekimlerinin yapıldığı cihazlar acil servisin yanındaki binada bulunuyor. Diğer bölümlerle film çekimi yapılan blok arasında tüp geçiş olmadığından, hastalar tomografi ve film çekimine sağnak yağmur bile olsa sedye ile sırılsıklam olma pahasına taşınıyor. Bazen de hastaları yağmur altında yakınları taşımak zorunda kalıyor.

Bugünkü şiddetli sağnak yağmur altında yine hastalar tomografi ve film çekimine taşınırken sırılsıklam oldu. Hastanedeki görevliler kendilerinin yapacak bir şeyi olmadığından hastaları yaz kış bu şekilde taşıdıklarını belirtirken, haesta yakınları ise burada yeni düzenleme yapılarak tüp geçit inşa edilmesini istiyor. Hastane yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*