Hastanede töre nöbeti

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'da töre için vurulan Fatma Tunç'u, hastanede yoğun bakımda öldürülmesin diye üç polis korumaya aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İmam nikâhıyla yaşadığı Aziz A.'yı terk edince, "kötü yola düştü" denilerek hakkında ölüm kararı verilen ve Aziz A.'nın 15 yaşındaki kardeşi tarafından üç kurşunla vurulan Fatma Tunç (25) hastanede ölüm kalım savaşı veriyor.

24 saat koruma
Vücuduna gelen üç kurşun ameliyatla alınan ancak hayati tehlikesi süren Fatma Tunç, hastanede öldürülmesi ihtimaline karşı korumaya alındı. Yoğun bakımın kapısında üç polis 24 saat nöbet tutuyor.

"Korumaya alınsın"
Güneydoğu'da töre cinayetlerine karşı mücadele eden KAMER yöneticileri Tunç'un devlet korumasına alınmasını istedi. Yöneticiler "Sağ kurtulup bizden yardım isteyenler çok fazla" diyor.

Son töre hedefine 24 saat koruma

Diyarbakır'da, töre uğruna vurulup ağır yaralanan Fatma Tunç, yeni bir saldırı ihtimaline karşılık, hastanede 24 saat koruma altına alındı.

Diyarbakır'da evi terk etti diye, imam nikâhıyla yaşadığı kişinin 15 yaşındaki kardeşi tarafından vurularak ağır yaralanan Fatma Tunç'un (25) hayati tehlikesi devam ediyor. Tunç'un kafasına, boynuna ve göğsüne isabet eden 3 kurşun çıkarılırken, kurşunlardan birinin boyundaki bir damarı parçaladığı ve hayati tehlikeye neden olan bu damarın onarılmasına çalışıldığı belirtildi. Bu arada daha önce benzer durumlarda yaralıların hastanede yeniden saldırıya uğramaları nedeniyle Fatma Tunç, 24 saat koruma altına alındı. 3 polis memuru hastane içinde ve Tunç'un yatırıldığı yoğun bakım ünitesinde nöbet tutuyor. Genç kadını sorumlu doktor ve sağlık personelinin dışında kimsenin görmesine izin verilmiyor.

Evin önünde pusu...

Fatma Tunç Afyonkarahisar'datanıştığı Diyarbakırlı 26 yaşındaki Aziz A. ile Diyarbakır'da birlikte yaşamaya başladı. Ancak Aziz A., Tunç'un daha önce evlendiğini ve 2 çocuğu olduğunu öğrenince çiftin arası açıldı. Bu duruma dayanamayan genç kadın evi terk edip, Huzurevleri semtinde bir ev tuttu. Genç kadın, hakkında "kötü yola düştü" söylentisi çıkınca ise Aziz A.'nın ailesi genç kadının öldürülmesine karar verdi ve bunun için Aziz'in kardeşi 15 yaşındaki İ.A.'yı görevlendirdi. Evinin önünde pusuya yatan gencin silahlı saldırısına uğrayan Fatma Tunç'un kafasına, boynuna ve göğsüne 3 kurşun isabet etti. Tunç'un tedavisi, Göğüs ve Kalp Cerrahisi Bölümü'nde sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious