Hastaneden gönderilen bebek öldü

Hastaneden gönderilen bebek öldü.29988
  • Giriş : 22.12.2008 / 21:17:00

8 aylık bebek, iki kez ateş, kusma ve ishal şikayeti ile götürüldüğü Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi"nde muayene edilerek evine gönderildikten sonra, üçüncü hastanede öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Baba Erdoğan Okol çocuğunun endişe edilecek bir rahatsızlığı olmadığı belirtilerek eve gönderen doktorlardan şikayetçi olacağını söyledi.

Bartın"ın Terkehaliller Köyü"nde oturan 31 yaşındaki Erdoğan Okol ile 26 yaşındaki Ayşe Okol çifti, ateş, kusma ve ishal şikayeti ile çocukları Doğukan'ı önceki gün Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi"ne götürdü. Ailenin iddiasına göre, yapılan tahlilleri inceleyen doktorlar çocuğun sağlık durumunun normal olduğunu belirtterek eve gönderdi. Okol çifti, dün rahatsızlanan çocuklarını bir kez daha aynı hastaneye götürdü. Yeniden yapılan kontrollerde bebeğin herhangi bir hastalığı olmadığı söylenerek tekrar evine gönderildi.

Okol çifti vücudunda morarmalar meydana gelen çocuklarını bu sabah bu kez Bartın Devlet Hastanesi"ne götürdü. Acil serviste yapılan müdahalelere rağmen Doğukan Okul kurtarılamadı. Çocuklarının ölüm haberi ile çift, büyük üzüntü yaşadı. Sinir krizi geçiren anne Ayşe Okol acil serviste tedavi altına alındı.

Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, Doğukan'ın cesedi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu"na gönderildi. Oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan baba Erdoğan Okol, “Çocuğum ishaldi. İshal, kusma ve ateş şikayetiyle iki kez hastaneye götürdük. Doktorlar tahlillerin ardından herhangi bir bulgunun olmadığını, endişe edilecek bir şey olmadığını söyleyerek eve gönderdiler.Devletin bir serumu da yokmuydu. Bir serum bile bağlamadılar çocuğuma. Çocuğumu kaybettiler. Şikayetçi olacağım. Aynı şeyler başkalarının başına gelmesin” diye feryat etti.
Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Volkan Akbulut ise ailenin suçlamalrı ile ilgili şunları söyledi:

“Hastamız ve ailesi, Cumartesi günü hastanemizin aciline gelmiş, gerekli tedavinin ardından reçetesi düzenlenerek gönderilmiştir. Pazar sabahı tekrar hastanemize ishal şikayeti ile gelmişler. Gayta tahlili yapılmış. Nöbetçi doktorumuz tarafından reçetesi düzenlenmek suretiyle aile evine yollanmış. Pazartesi sabahı bebeğin şikayetlerinin artması üzerine Bartın Devlet Hastanesi"ne ailemiz başvurmuş.

Yapılan tüm müdahalelere rağmen bebek kurtarılamamış. Adli yönden soruşturma başlatılmış durumda. İdari olarak da hem Bartın İl Sağlık Müdürlüğü, hem de hastanemiz olarak soruşturma başlattık. Ancak, üzücü olan bebeğimizi kaybetmiş olmamız. Soruşturmanın sonucu her ne olursa olsun, neticede bir can kaybettik. En büyük üzüntüm şu an bu.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*