Hastaneler gazdan etkilenen göstericilerin akınına uğradı

Hastaneler gazdan etkilenen göstericilerin akınına uğradı.14596
  • Giriş : 02.05.2008 / 00:11:00
  • Güncelleme : 02.05.2008 / 00:14:13

Hastaneler güvenlik güçlerinin sert müdahaleleriyle karşılaşan göstericilerin akınına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

1 Mayıs göstericilerinin Taksim'e girmesine izin vermeyen güvenlik güçlerinin sert müdahaleleri ve yoğun olarak gaz bombası kullanmaları civardaki hastanelerin bir anda gazdan etkilenen göstericilerin akınına uğradı.

TTB Merkez Konseyi üyesi Ali Çerkezoğlu dün sabah 6.30'dan itibaren çevre hastanelere onlarca göstericinin geldiğini söyledi. Çerkezoğlu, özellikle Şişli Eftal Hastanesine gelenlerin solunum yetmezliğine varan nefes alma güçlüğü ve zehirlenme belirtileri nedeniyle ilk yardım yapıldığını anlattı.

POLİSTEN GAZ BOMBASI DÜŞTÜ

Çerkezoğlu, acil servisin önünde bir polisten düşen gaz sombasının patladığını anlattı. Yoğun gazın çalışmaları aksattığı ve çalışanları etkilediğini ifade eden Çerkezoğlu, yetkililerden bu yoğunlukta gaz bombası kullanılmamasını istedi.

HASTANELERDE 1 MAYIS ALARMI

Şişli ve Beyoğlu'ndaki hastanelerin 1 Mayıs dolayısıyla olağanüstü durumlara karşı hazırlıklı olması istendi.

İl Sağlık Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, oluşabilecek olağanüstü durumlara karşı Şişli ve Beyoğlu'ndaki hastanelerin özellikle acil servisleri hekim ve ekipman yönünden desteklendi. Şişli ve Beyoğlu ilçesindeki hastanelere gönderilen yazıda, oluşabilecek olağanüstü durumlara karşı hazırlıklı olunması talimatı verildi. Özel hastanelere de bilgi verilerek, 1 Mayıs'la ilgili gelecek acil vakaların sevk edilmemeleri ve gereken müdahalenin yapılması istendi.

Öte yandan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Ambulans Hizmetleri de 36 ambulansı bölgede çıkabilecek olaylar için hazır bekletiyor. Bu kapsamda Taksim Meydanı'nda 4 ambulans hazır tutuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious