Hastanelerde bildik görüntü Acemi kasaplar

Hastanelerde bildik görüntü Acemi kasaplar.15560
  • Giriş : 20.12.2007 / 17:45:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:35:08

Onlarca kişi kurban keserken kendilerini yaralayınca hastanelik oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Onlarca kişi, kurban kesimi sırasında kendilerini vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralayınca hastanelere koştu.
Kurban kesmeye kalkan acemi kasaplar, bu bayramda da acil servisleri mesken tuttu. Kesim sırasında çeşitli yerlerini kesen ve kurbanlıkların ezmesi sonucunda yaralanan vatandaşlar, hastaneleri doldurdu. Sabahın erken saatlerinden itibaren vücutlarının çeşitli yerlerini bıçakla kesen, kurbanlık hayvanın vurmasıyla yaralanan onlarca kasap, yakınları veya kendi imkanlarıyla hastanelere gelerek tedavilerini yaptırdı.

BİLDİK MANZARALAR

ADANA'da bir kasap, kaldırımda yan yana yatırdığı 14 koyunu peş peşe kesip çevreyi kan gölüne çevirdi. Mersin'de de yine bildik manzaralar yaşandı.

İbo Osman Caddesi'nde adını açıklamayan bir kasap, satışını yaptığı kurbanlıkları, bayram namazının ardından işyerinin önündeki kaldırımda ardı ardına kesmeye başladı. Yoğunluk nedeniyle acele ettiği gözlenen kasap, kaldırıma yan yana yatırdığı 14 koyunu peş peşe kesti. Ardından da beraberindeki ekibiyle koyunları parçalayıp sahiplerine teslim etti. Sokakta kesimin yasak olmasına aldırmadan kesim yapan kasap, çevreyi kan gölüne çevirdi. Kurban kestiren ailelerin çocuklarının da kesimi izlemesi dikkat çekti. Kentin modern mahallelerinde sokakta kesimin yok denecek kadar azalması dikkat çekerken, diğer mahallelerde ise vatandaşların kurbanlıklarını evlerinin bahçelerinde ya da kapalı mekanlarda kestiği gözlendi.

KADIN KENDİ KURBANINI KESTİ

Burada 2 çocuk annesi 35 yaşındaki Elif İnce de kendi kurbanlık koyunu kendi kesip, parçaladı. İnce, "Türk kadını her işin üstesinden gelir" dedi.

Bu arada, sabahın erken saatlerinden itibaren hastaneler acemi kasaplarla doldu. Mersin Devlet ve Toros Devlet Hastaneleri'ne kurban keserken kendisini yaralayan 50 kişi başvurdu. Bu kişiler ayakta tedavi edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious