Hastanelerde rehin alma dönemi bitmiştir!

  • Giriş : 04.06.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl hizmete giren 150 yataklı Mardin Devlet Hastanesi'nin açılışına katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partisinin Şırnak ve Mardin il kongrelerine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'de 150 yataklı yeni Devlet Hastanesi'nin açılışını da yaptı. Başbakan Erdoğan, Devlet Hastanesi'nin girişinde Mardinliler tarafından çiçeklerle karşılandı. Başbakan Erdoğan, kendisini karşılayanlara kitap verdi. Halk oyunları ekibi tarafından oyunan halayı izledi.

Erdoğan, hastane açılışında yaptığı konuşmada, Sosyol Güvenlik Reformu'ndan bahsederek, her vatandaşın 18 yaşına kadar ücretsiz sağlık hizmetlerinden faydalanacağını söyledi. Daha önceki dönemlerde hastanlerde sık yaşanan rehin alma olaylarına da değinen Erdoğan, artık rehin alma döneminin son erdiğini belirtti. Erdoğan, bütün hastaneleri birleştirdiklerini de hatırlatarak, yoksulluğun belini kırdıklarını dile getirdi.

AK Parti iktidarından önce hastanelerde koğuş sisteminin olduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, göreve geldikten sonra yaptıkları reformla sistemi kaldırarak, iki ve tek kişilik odalar oluşturduklarını, böylece vatandaşa daha kaliteli sağlık hizmeti verilmesini sağladıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious