Hastanelere çiçek götürmeyin!

Hastanelere çiçek götürmeyin!.76535
  • Giriş : 19.02.2009 / 17:01:00

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hastanedeki çiçekler konusunda uyarıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. Ahmet Çakır, hastanenin her türlü sağlık ihtiyacına zamanında cevap vermek amacıyla nöbetçi hekim kadrosu ile 7 gün 24 saat hizmet verdiğini söyledi.

Çakır, hastanede yatan hastalara çiçek götürülmemesi konusunda da uyarılarda bulunarak, "Canlı çiçeklerin gerek enfeksiyon taşıma riski gerekse odaların oksijen seviyelerini düşürdüğünden dolayı mümkün olduğunca kabul etmeyiniz" dedi.

Hastane hakkında bazı bilgiler veren ve uyulması gereken konuları anlatan Çakır, "Hastanemize evcil hayvanlar kabul edilmemektedir. Her hasta için 1 refakatçi eşlik edebilir. Refakatçiler, herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamaları için 'Refakatçı kartlarını' takmayı unutmasın. 4207 sayılı kanun gereği hastane içi ve kafeterya dahil olmak üzere sigara içilmesi kesinlikle yasaktır. Doktorunuzun hemşirenize taburcu olabileceğinizi bildirmesi üzerine, hasta danışmanlarımızın yardımıyla işlemlerinizi hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz. Ziyaret saatlerimiz her gün öğlen 12.30 ile 14.00 ve akşam 18.00 ile 19:00 saatleri arasındadır. Lütfen 7 yaşın altındaki çocukları ziyaretçi olarak getirmeyiniz, kabul etmeyiniz. Sağlığınız için aynı anda iki kişiden fazla ziyaretçi kabul etmemenizi ve ziyaret süresini 10 dakika ile sınırlandırmanızı öneriyoruz. Hastalarımızın ve hastanemizin güvenliği kameralar ve güvenlik personeli tarafından sağlanmaktadır. Acil bir durumda telefonla arayabilirisiniz. Kıymetli eşyalarınızı açıkta bırakmayınız ve koruyunuz. Kaybolan eşyalardan hastanemiz sorumlu değildir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*