Hastaneye düşen yıldırım 2 kişiyi yaraladı

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

İzmir'de bugün yağan yağmur sırasında Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yıldırım düştü. Yıldırım sebebiyle binadan kopan mermer parçaları iki kişinin yaralanmasına yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 10. katına ise yıldırım düştü. Yıldırım düşmesi sonucu binanın çatı katından kopan taş ve mermer parçaları, aşağıda bekleyen Ramazan ve Hamide Kaya çiftinin yaralanmasına yol açtı.

Beyin Cerrahisi Servisinde kafa tasındaki tümör sebebiyle tedavi gören çocuklarını ziyarete gelen Kaya çiftine ilk müdahale hastanede yapıldı. Düşen mermer parçalarıyla kafasından ağır şekilde yaralanan Ramazan Kaya (43), Beyin Cerrahi Servisinde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Anne Hamide Kaya'nın (39) ise vücudunda ufak sıyrıklar meydana geldi.

Hastaneye gelen vatandaşlar, hastanenin birçok yerinde tadilat ve inşaat çalışmalarının olduğunu her türlü tehlikenin içinde yaşadıklarını belirtti.

Hastane Başhekimi Galip Akhan, olayın üzücü olduğunu ileterek Ramazan Kaya'nın başından yaralandığını ve tedbiren yoğun bakımda gözetim altında tutulduğunu ifade etti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Öte yandan İzmir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, sabahtan beri kentte metrekareye 1.2 kilogram yağış düştüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious