Hastaya bir kitap da sen ver!

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Denizli'de "Kitap da ilaçtır, hastaya bir kitap da sen ver" kampanyası başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastaneleri tarafından, "Kitap da bir ilaçtır, hastaya bir kitap da sen ver" sloganıyla başlatılan kampanyayla yatan hastaların stresten uzaklaşmaları hedefleniyor.
PAÜ Hastaneleri, kitap okuma alışkanlığı kazanmış bir topluma kavuşma yolunda kampanya başlattı. "Kitap da bir ilaçtır, hastaya bir kitap da sen ver" sloganıyla yapılan kampanya ile okuma alışkanlığına katkı sağlanmasının yanısıra hastaların hastane ortamının getirdiği stresinden uzaklaşmaları amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan PAÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Cem Yıldırım, "Bilinçli bireyler olmanın, soran, sorgulayan, tartışan ve demokratik değerlere sahip çıkan toplumsal yapıya ulaşmanın anahtarı kitap, her yaştaki insanın başucunda bulunması gerekir. Kitap okuma alışkanlığı kazanan insanlarımız, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarma ülküsünün dinamiklerini oluşturur. Bu düşünceden hareketle, hastanemizde belirli bir süre yatarak tedavi gören hastalarımızı hem hastane ortamının oluşturduğu gerginliklerden uzaklaştırmak hem de okuma alışkanlığını yaygınlaştırmaya katkı sağlamak için bu kampanyayı başlattık." dedi.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kazdağlı ise yüksek düzeyde bilgi birikiminin bir yansıması olan üniversitelerin bir görevinin de insanlara yaşam kalitesini yükseltici imkanları sunmak olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: "Bu bağlamda Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri; sağlık sektöründe bölgesinde sahip olduğu üstün imajını sürdürerek, kaliteli sağlık hizmeti ile hasta ihtiyaç ve beklentisine uygun hizmet sunumuyla, hasta memnuniyetini sağlayıp ülkemizin örnek hastanelerinden biri olmak yolunda emin adımlarla yürümektedir. Başarılı çalışmalarıyla bu katkıları sağlayanları kutluyorum."

Yetkililer, kampanyaya katılım beklediklerini, toplanan kitapların ilgililerce değerlendirilerek kütüphanede hastaların hizmetine sunulacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious