Hat için başvurdu adına 15 hat açıldı!

  • Giriş : 20.12.2008 / 11:14:00

Taner Erol, kontörlü hat almak için kimlik fotokopisi verince, haberi olmadığı halde adına 15 hat daha açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bitlis merkezde ikamet eden, mevsimlik işçi olarak gittiği büyük illerde çalışarak geçimini sağlayan Taner Erol (31), kontörlü hat almak için kimlik fotokopisi verince, haberi olmadığı halde adına 15 hat daha açıldı.

2 Temmuz 2006'da bir şirketle anlaşarak yollardaki parkeleri onarmak üzere Bolu'ya giden Taner Erol, bir telefon hattı almak için Telsim bayiine gitti. Kimlik fotokopisi vererek kontörlü hat alan Erol adına haberi olmadan 15 hat daha çıkarıldı. Bu hatlar Mersin merkez, Tarsus, Bolu, Şanlıurfa, Siverek ve Ordu gibi illerde bazı vatandaşlar tarafından kullanıldı. Erol, olayın farkına, kendisine gelen mahkeme kararıyla vardı.

Taner Erol, "2006 yılında çalışmak için Bolu'ya gittim. Burada kendime bir kontörlü telefon hattı aldım. O anda benden kimlik fotokopisi istediler ben de verdim. Fakat daha sonra bu fotokopiyle benim adıma değişik illerde kullanılmak üzere 15 hat çıkarılmış. Benim bu hatlardan hiçbir bilgim yok. Ben sadece kendi adıma bir tek hat aldım. Bu hatların varlığını bana bir mahkeme kararı geldikten sonra öğrendim." dedi.

Kendi adına çıkarılan hatlardan biriyle Ordu'da Ayten Akan adlı bir bayanın sürekli rahatsız edildiğini belirten Erol, "Bu bayandan kontör istenmiş. Bu bayan 55 saat 20 dakika gibi bir süre hep rahatsız edilmiş. O da rahatsız edildiği için Ordu Asliye Ceza Mahkemesi'nde suç duyurusunda bulunmuş. Böylece hat benim adıma olduğu için mahkemelik oldum. Şimdi ne yapacağımı şaşırdım." diye konuştu.

Adıma çıkarılan numaraları aradığında, değişik insanların karşısına çıkıp, tanımadıkları isimlerden aldıklarını söylediklerini ifade eden Erol, "Hatların tamamını iptal ettim. Şimdi bu hatları benim adıma çıkaranları arıyorum. Eğer bulabilirsem dava edeceğim. Yetkililerle görüştüm. Onlar da 'bizim yapabileceğimiz bir şey yok' diyorlar. Çaresiz kaldım. Adıma çıkarılan 15 hatta mı yanayım, suçsuz yere gidip geldiğim mahkemeye mi yanayım bilmiyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*