Hatay doğalgaza kavuşuyor

  • Giriş : 17.03.2007 / 00:00:00

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu Başkanı Yusuf Günay, bu yılın ilk yarısında Hatay'ın doğalgaz ihalesinin yapılacağını ve vatandaşların ucuz enerjiden faydalanacağını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Günay, Antakya Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan ''Doğal Gaz Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı''nda, şuan 27 ilin ucuz enerji olan doğal gaza kavuştuğunu söyledi. Mersin, Adana, Osmaniye'nin yer aldığı Doğu Akdeniz Doğal Gaz ihalesi kapsamında ilk başta Hatay'ın yer almadığını ifade eden Günay, ''AK Parti Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin'in yaptığı girişimlerle Hatay'da ihale kapsamına alındı. Eger ihaleye alınmasaydı yıllarca kente doğal gaz gelmezdi ve vatandaşlarımız ucuz enerjiden mahrum kalırdı.'' dedi

Bu yılın ilk yarısında Hatay'ın doğalgaz ihalesinin yapılacağını, vatandaşların ucuz enerjiden faydalanacağını vurgulayan Günay, Avrupa'da insanların sağlıklı bir yaşama doğal gaz ile kavuştuğunu kaydetti.

Günay, boşa akan su ve boşa esen rüzgarın değerlendirilmesi gerektiğine

dikkati çekerek, Hatay'ın bu anlamda çok avantajlı olduğunu, rüzgar enerjisi için başvuru yapıldığını ve değerlendirme kapsamına alındığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious