Hatay polisinden çetecilere darbe

Hatay polisinden çetecilere darbe.13461
  • Giriş : 11.04.2008 / 15:53:00

Hatay’da çek-senet çetesine yönelik olarak düzenlenen operasyonda, gözaltına alınan 60 kişiden 20’si adliyeye sevk edildi…

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hatay'da, çek senet çetesine yönelik düzenlenen "Şafak" operasyonunda gözaltına alınan 60 kişiden 20'si adliyeye sevk edildi.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından yapılan "Şafak" operasyonunda çek senet çetesine büyük darbe vuruldu.

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'nın çeşitli mahallelerinde eş zamanlı yapılan operasyonlarda 60 kişi gözaltına alınırken, şahıslara ait ev ve iş yerlerinde arama yapıldı.

4 günlük gözaltı süresinin ardından aralarında çete lideri olduğu belirtilen Mehmet D.'nin de bulunduğu 20 kişi Antakya Adliyesi'ne sevk edildi.

Operasyonda, 700 civarında çek senet, çok sayıda tapu belgesi, ruhsatsız tabanca, tüfek, kesici aletler ve uyuşturucu madde ele geçirildi, ev ve iş yerlerinde bulunan bilgisayar kasalarına el konuldu.

Ele geçirilen çek ve senetlerin değerinin 3 milyon dolar olduğu ve çetenin bu yolla yüzlerce kişiyi mağdur ettiği bildirildi.

Çek senet çetesinin lideri olarak açıklanan Mehmet D.'ye ait iş yerinin geçen haftalarda bir televizyon kanalında yayınlanan ve Hatay'da çekilen bir dizide tefeciye ait bir mekan olarak kullanıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious