Hatay ve Bingöl'de sıcak çatışma

Hatay ve Bingöl'de sıcak çatışma.22787
  • Giriş : 31.10.2007 / 15:27:00

Hatay ve Bingöl'de teröristlerle güvenlik güçleri arasında dün çatışma çıktığını, kaçan teröristlerin yakalanması amacıyla operasyonların devam ettiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığı, Hatay ve Bingöl'de teröristlerle güvenlik güçleri arasında dün çatışma çıktığını, kaçan teröristlerin yakalanması amacıyla operasyonların devam ettiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Hatay'ın Dörtyol ve Bingöl'ün Genç ilçeleri dağlık arazi kesimlerinde dün güvenlik güçleri tarafından icra edilen arama ve tarama faaliyetleri esnasında terörist gruplarıyla karşılaşıldı. Güvenlik güçlerinin ''Teslim ol'' çağrısına, teröristlerce ateşle karşılık verilmesi üzerine Hatay'ın Dörtyol ilçesinde saat 12.00'de, Bingöl'ün Genç ilçesinde de 13.50'de çatışma çıktı. Arazilerin ormanlık ve kayalık olmasından faydalanarak kaçan teröristlerin yakalanması için operasyonlara devam ediliyor.

Duyuruya göre, Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde de dün arazi arama tarama faaliyeti yapan güvenlik güçleri tarafından, kayaların arasında kamyon iç lastiğine gizlenmiş vaziyette bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 3 adet şarjör ve 85 adet mühimmat ele geçirildi. Olayla ilgili adli tahkikata başlandı.

Dün Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde ayrıca, teröristlerce A-3 ve A-4 patlayıcı madde konularak hazırlanmış 2 adet patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious