Hatay'da canlı bomba alarmı

Hatay'da canlı bomba alarmı.12407
  • Giriş : 12.08.2008 / 16:46:00

Hatay'da, dün Özel Harekat Şube Müdürlüğü binasına düzenlenmek istenen bombalı saldırıyı son anda önleyen polis, bugün de canlı bomba alarmıyla teyakkuza geçti. Hatay polisi, şimdi her yerde canlı bombayı arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dün sabaha karşı saat 02.30 sıralarında Aksaray Mahallesi 500 Konutlar mevkisindeki Özel Harekat Şube Müdürlüğü binasının arka duvarına yaklaşık 15 kilo ağırlığında plastik patlayıcı madde bırakan teröristi son anda fark edip etkisiz hale getiren ve büyük bir faciayı önleyen Hatay polisi, bugün saldırı hazırlığında olduğu bilgisi alınan canlı bombanın peşine düştü.

Canlı bombanın St. Pierre Dağı'ndan şehre indiği bilgisine ulaşan polis, bölgeyi didik didik aradı. Arama-tarama faaliyetlerine panzerli özel harekat ekipleri de katıldı. Polisi alarma geçiren canlı bombanın, Suriye üzerinden Türkiye'ye giriş yaptığı tahmin ediliyor.

Öte yandan, polisi alarma geçiren erkek canlı bombanın 25-30 yaşlarında olduğu, üzerinde krem rengi bir gömlek bulunduğu ve spor bir sırt çantası taşıdığı öğrenildi.

Polis, eşkali belirlenen canlı bombayı tüm kentte arıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*