Hatay'da fırtına direkleri devirdi

Hatay'da fırtına direkleri devirdi.20687
  • Giriş : 14.03.2009 / 14:26:00

Hatay'da etkili fırtına, siyasi partilerin afişlerinin asıl olduğu Tedaş'a ait elektrik direklerini devirdi. Fırtına, kavşaklardaki sinyalizasyon lambalarının direklerini de yerle bir etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatayspor bez afişinin asılı olduğu Tedaş'a ait bir direk ise otomobilin üzerine düştü. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olayda otomobilde maddi hasar oluştu.

Sabah saatlerinde Hatay'da başlayan şiddetli fırtına önce Atatürk Caddesi'nde Tedaş'a ait bir direği devirdi. Devrilen direk, Emek Mahallesi'nden Uzun Çarşı'daki iş yerine Atatürk Bulvarı'ndan geçerken Mustafa Şengil'in kullandığı 31 D 9103 plakalı otomobilin üzerine düştü. Maddi hasarın oluştuğu otomobilde bulunan sürücü Şengil yara almadan kurtuldu.

Fırtınanın ardından dolu yağışıyla birlikte hayatı olumsuz etkileyen hava koşullarında Tedaş görevlileri devrilen direklere müdahale etmekte zorlandı.

Devrilen direklerin tehlikesini amirlerine bir Tedaş görevlisi şöyle aktardı: "Amirim belki haddim değil ama siyasi parti başkanlıklarına afişlerini direklerimize asmamız konusunda yazı yazmak lazım. Onları uyarmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu direkler birinin kafasına düşüp öldürürse Bunu da kimse temizleyemez."

Öte yandan, Tedaş'a ait direğin üzerine düştüğü otomobilin sürücüsü Mustafa Şengil'in Tedaş'a tazminat davası açacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*