Hatay'da ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı yapılıyor

Hatay'da ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı yapılıyor.19094
  • Giriş : 12.01.2008 / 16:08:00

İhtiyaç sahibi ailelerin yakacak ihtiyacını karşılamak amacıyla devlet tarafından Hatay'da yaklaşık 24 bin ton kömür yardımının dağıtımına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Her aileyi 500 kilo olarak dağıtılan kömür yardımı yoksulun evini ısıtıyor. 45 bin haneye dağıtımı başlayan kömür yardımında Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya 6 bin ton kömür dağıtımı yapıldı.

Kömür yardımından faydalanan ailelerden biri de Hezer ailesi. Eşinin gözü görmediği için dağıtılan kömür yardımını almaya gelen Emiş Hezer, evlerinin ısınmasına katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Hükümetin yaptığı kömür yardımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Hezer, "Allah devletimize zeval vermesin." dedi

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan Sorumlu Hatay Vali Yardımcısı Akgün Corav ise Hatay il merkezi Antakya'da 6 bin ton kömür dağıtımı yaptıklarını bunun da 12 bin aileye hitap ettiğini söyledi.

Hatay genelinde ise 45 bin haneye 23 bin 360 ton kömür dağıtımın da devam ettiğini dile getiren Corav, yıl içerisinde dar gelirli ailelere çeşitli nakti ve gıda yardımlarında yapıldığını aktardı.

Bu çerçevede İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yıl içerisinde yoksullara ve dar gelirli ailelere yönelik çeşitli gıda yardımları yaptıklarını anlatan Corav, son bir aydan buyana 2 bin haneye 300 bin YTL nakdi para yardımı yaptıklarını ifade etti.

Hane başı 150 YTL nakdi yardımı gerçekleştirdiklerini söyleyen Corav, devletin yoksulun yanında olduğunu sözlerine ekledi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious