Hatayda patlama / Hatay patlaması / Hatay patlama

Hatayda patlama / Hatay patlaması / Hatay patlama.13227
11.05.2013 / 15:17:45

Hatayda patlama meydana geldi. Patlamada çok sayıda yaralanan oldu. Ölenler de var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 4 patlama meydana geldi. İlk bilgilere göre patlamada çok sayıda yaralı var. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde belediye binası yakınlarında patlama oldu. İlk bilgilere göre patlamada çok sayıda kişi yaralandı...

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalarda 4 kişinin öldüğünü, 18 kişinin yaralandığını, yaralı sayısının artmasından endişe edildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, patlamalar nedeniyle Hatay'ın Reyhanlı ilçesine, yaklaşık 15 ambulansın ulaştığını, 2 ambulans uçakla, ambulans helikopterlerin de sevk edileceğini bildirdi.

Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Patlamaların belediye yanına düşen 4 bombadan kaynaklandığı belirtiliyor.

SURİYELİLERE SALDIRDIRILINCA POLİS HAVAYA ATEŞ AÇTI

Patlamanın şiddetiyle çevrede büyük panik yaşanırken Atatürk Caddesi’nde toplanan Türk gençler yoldan geçen Suriyelilere saldırdı. Onlarca kişi, yaya ve araçlarla geçen Suriyelilere saldırması üzerine olay yerine gelen polisler havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ilk yaptığı açıklamada belediye binası ve postane merkezi önünde 2 ayrı patlamanın meydana geldiğini fakat henüz patlamaların sebebi ile ilgili net bir bilgileri olmadığını açıkladı.

Olaya tanık olan bir görgü tanığı olay anını şu ifadelerle anlattı;

'1. patlamayı duyduk. Dumanlar yükseldi. O tarafa yönelirken 2 katlı bir binanın tamamen yıkıldığını gördük. Bir başka patlama da bir dershanede gerçekleşti. Bir bomba da çarşı merkezine düştü'

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, "Belediye binası ile postane merkezi önünde iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamanın şekli ile ilgili henüz tam bir bilgiye sahip değiliz. Antakya'dan olay yerine intikal etmek üzere yola çıktım." dedi.

BAKANDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen 4 ayrı patlamada 4 kişinin öldüğünü, 22 kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

İLÇEDE BÜYÜK KAOS

Patlamalar, ilçede büyük korku ve paniğe neden olurken, patlamalarda yaralananlar bölgeye sevk edilen ambulanslarla hastaneye taşınıyor. Olayla ilgili çevrede güvenlik önlemleri alındı.

Patlamalar nedeniyle belediye binası yakınlarında 2 katlı ahşap bir ev çöktü, ilçede elektrikler kesildi.

SURİYELİLERE SALDIRI

Patlamanın şiddetiyle çevrede büyük panik yaşanırken Atatürk Caddesi'nde toplanan Hataylı gençler yoldan geçen Suriyelilere saldırdı. Onlarca kişi, yaya ve araçlarla geçen Suriyelilere saldırması üzerine olay yerine gelen polisler havaya ateş açarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

SCUD FÜZESİ İDDİASI

A haber Güvenlik danışmanı Mete Yarar ise görgü tanığının scud füzesi iddiasıyla ilgili scud füzesinin çok daha büyük bir zarar verebileceğini söyledi. Yarar "4 ayrı patlama olmuş olması bunun organize bir saldırı olduğunu gösterir" dedi.

BAKANI MÜEZZİNOĞLU: "BÖLGEYE YAKLAŞIK 15 AMBULANS ULAŞTI"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalarda yaralananların sayısının 22'ye yükseldiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalar nedeniyle bölgeye yaklaşık 15 ambulansın ulaştığını belirterek, "Ambulans helikopterlerimiz ve 2 ambulans uçağımız, hazırlık aşamasında. Onların da en kısa zamanda bölgeye sevk hazırlıklarını yaptık, bölgeye intikal edecekler" dedi.

Müezzinoğlu, Hemşireler Haftası dolayısıyla verilecek ödül töreni için geldiği Mardin'de, Reyhanlı'daki patlama haberini aldı. İçişleri Bakanı Muammer Güler'le gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu, bölgeye yaklaşık 15 ambulansın ulaştığını ifade etti. Müezzinoğlu, "Ambulans helikopterlerimiz ve 2 ambulans uçağımız hazırlık aşamasında. Onların da en kısa zamanda sevk hazırlıklarını yaptık, bölgeye intikal edecekler. Ümit ediyoruz ki yaralı sayısında artış olmasın, ölü sayısında artış olmasın. İl genel sekreterimiz ve il sağlık müdürümüz oraya ulaştı. Valimizle birlikte değerlendirmeler yapıyorlar" diye konuştu.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Turan Buzgan'ın da olay yerine gitmek için hazırlık yaptığını kaydeden Bakan Müezzinoğlu, bölgedeki hastanelerde boş yatak tespiti yaptıklarını, sağlık açısından gerekli tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*