Hatay'da sahte 100 bin dolar ele geçirildi

Hatay'da sahte 100 bin dolar ele geçirildi.12413
  • Giriş : 17.01.2008 / 17:03:00

Hatay'da kalpazanlara yönelik yapılan operasyonda sahte 100 bin dolar ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Suriye uyruklu bir kişinin üzerinde sahte 10 bin Dolar ele geçiren polis, soruşturmayı derinleştirince 3 kişiyi daha sahte 100 bin dolarla yakaladı.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği aldığı bir ihbarı değerlendirerek piyasaya sahte dolar süren şebekeye büyük bir darbe vurdu.

Geçtiğimiz günlerde Suriye uyruklu Yusuf Muhammed'i vatandaşların ihbarı üzerine yakalayan polis, şahsın üzerinde sahte 10 bin dolar bulmuştu.

Suriyeli Yusuf Muhammed'in sorgusundan yola çıkarak operasyonlarını genişleten polis, il dışından gelen 3 kişinin piyasaya sahte dolar süreceği bilgisine ulaştı.

Hatay'ın Samandağ ilçesinde ve il merkezinde olduğunu tespit ettikleri şahısları yakın takibe alan polis operasyon düzenledi.

Paraları il dışından getiren ve il merkezinde ile Samandağ ilçesinde piyasaya sürmeye hazırlanan 3 kişi yakalandı.

Gözaltına alınan S.C., C.Ö ve H.O'nun üzerinde yapılan aramada sahte 100 bin dolar ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 kişi, sahte para bulundurmak ve nakletme suçundan adliyeye sevk edildi.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious