Hatay'da şehit polis sayısı 2'ye yükseldi

Hatay'da şehit polis sayısı 2'ye yükseldi.13306
  • Giriş : 27.11.2008 / 14:01:00
  • Güncelleme : 27.11.2008 / 15:40:57

TEM gişelerinde teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit polis sayısı 2'ye çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, İskenderun- Adana TEM Otoyolu Demirciler Beldesi turnikelerinde trafik ekiplerine teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırının ardından şehit sayısı 2'ye çıktı. Operasyon sırasında biri polis memuru 4 kişi yaralandı.

OLAY ÖNCE ŞU HABERLE VERİLMİŞTİ

Alınan bilgiye göre, İskenderun-Adana Otoyolu Demirciler Beldesi turnikelerinde bir araçtan, İskenderun Bölge Trafik Şube Amirliği'ne bağlı ekiplere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda trafik polisi İbrahim Darıcı olay yerinde şehit oldu.

Olay üzerine İskenderun Emniyet Müdürlüğü ekipleri teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı. Operasyon sırasında teröristler ile polis ekipleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada polis memuru Halil Aksak şehit oldu. Polis memuru İhsan Başer ile Mehmet Zakif Kaynakçı, (70), Fatma Kaya (58) ve Eray Kaya adlı bebek yaralandı.
Yaralılar İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bu arada, güvenlik güçlerinin yakalanması için Amanos Dağları eteklerindeki Bitişik Köye kırsalında operasyonların sürdürüldüğü bildirildi.

TEM Otoyolu'nun Adana-İskenderun bölümündeki Denizciler gişesinde çıkan silahlı çatışmada bir polis memuru şehit oldu. 2'si polis, 3 kişi de yaralı. Şehit olan polis memurumuzun kimliği ise İbrahim Darıca.

Alınan bilgiye göre, TEM Otoyolu'nun Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Denizciler gişelerinde polis ile bazı kişiler arasında silahlı çatışma çıktı. Çatışmada bir polis memurunun şehit olduğu bildirildi. Çatışma sonrası bir kişiyi rehin alarak otomobille kaçan kişilerin, güvenlik güçleri tarafından takip edildiği belirtildi.

TEM Otoyolu Hatay Denizciler gişesinde silahlı çatışma çıktı. Saldırganlar 1 polisi şehit ederken 1 kişiyi de rehin aldı.

İskenderun otoban üst çıkışına yakın bir köyde ekipler bölgeyi çembere aldı.
50 kadar güvenlik görevlisinin bölücü terör örgütü elemanlarını köşeye sıkıştırdığı ve çatışmanın devam ettiği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*