Hatay'da velilerden eylem!

Hatay'da velilerden eylem!.19041
  • Giriş : 17.11.2008 / 18:11:00

Hatay'da, ilköğretim okulu binasının yıkılma riski bulunduğunu öne süren veliler, bu duruma dikkati çekebilmek için çocuklarını bir hafta okula göndermeme kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ekinci beldesindeki Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde toplanan bir grup veli, 63 yıllık binanın adeta ''harabeyi'' andırdığını ve yıkılma riski bulunduğunu öne sürdü.

Tüm girişimlerine rağmen sonuç alamadıklarını savunan veliler,bu durumu protesto etmek amacıyla eylem yaptıklarını bildirdi.

Ekinci Belediye Başkanı Naif Tuncer, velileri sakinleştirmek üzere geldiği okul bahçesinde, yeni bina yapımı için 1994'ten beri uğraştıklarını, ancak gelişme sağlanamadığını söyledi.

Çeşitli tarihlerde gelen bilirkişilerin binanın güçlendirilmesi yolunda rapor verdiğini ifade eden Tuncer, şunları kaydetti:

''Yaklaşık 500 öğrencinin eğitim gördüğü 63 yıllık okul, bize göre de tehlike arz ediyor. Yetkililer ise onarım yapılabileceğini belirtiyor. Ancak bu yönde de gelişme yok. Velilerin eylemini haklı buluyorum.''

Okul Aile Birliği Başkanı İbrahim Ceylan da yeni bina için konuyu Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve milletvekillerine kadar taşıdıklarını, ancak sonuç almadıklarını bildirdi.

Çocukların yaşamını riske atmak istemediklerini belirten Ceylan, ''Olası bir depremde bir nesil yok olup gidecek. Bu durumu protesto için çocukları bir hafta boyunca okula göndermeyeceğiz'' dedi.

Bu arada, velilerin protestosu sırasında jandarma ekiplerinin çevrede geniş güvenlik önlemleri aldıkları, okul yöneticilerinin de binanın kapılarını kilitledikleri görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*