Hataylı iş adamları, 'bakan' sevinci yaşıyor

Hataylı iş adamları, 'bakan' sevinci yaşıyor.10901
  • Giriş : 02.05.2009 / 23:06:00
  • Güncelleme : 02.05.2009 / 22:44:22

Yeni kabinede Adalet Bakanlığı koltuğuna oturan Sadullah Ergin'in memleketinde 'bakan' sevinci yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Kılıçlar, Başbakan'nın yeni kabinesini olumlu bulduğunu ekonomik anlamda olumlu etkisinin olacağını düşündüğünü ifade etti.

Hatay'da 13 yıl aradan sonra bir bakanın yeni kabinede olmasını da değerlendiren Kılıçlar, "İlimiz adına elbette ki çok önemli. Ama Ergenekon Davası gibi bir soruşturmanın olmasından dolayı da işinin çok zor olduğunu düşünüyorum. Biz Hataylılar adına Sadullah Ergin beye bakanlık verilmesini sevinçle karşıladık." dedi.

Antakya'dan ürettiği su, petrol ve doğalgaz taşımasında kullanılan spiral kaynaklı çelik boruları, 3 kıtada, 20 ülkeye ihraç eden Hatay Boru Fabrikasının da Yönetim Kurulu Başkanı olan Kılıçlar, ekonominin patronu olan Bakan Ali Babacan'dan da beklentilerinin çok olduğunu ifade etti.

Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri ise hükümetin yeni kabinesini yeni bir kan değişimi olarak gördüğünü bununde ekonomiyi canlandıracağını bildirdi. Adelet Bakanı olan Ergin'nin de Hatay için bir gurur vesilesi olduğunun altını çizen Kuseyri, "Sayın Ergin, Hatay'ın gelişmesine katkı sağlayacaktır. Bu bizim için bir gurur vesilesidir. Yeni görevini en iyi şekilde yürütecektir. Kendisine başarılar diliyorum." diye konuştu.

Hatay Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ali İşgören de, Hatay'ın 13 yıl aradan sonra bir bakanına kavuşmasını sevinçle karşıladıklarını dile getirdi. Sadullah Ergin'in Adalet Bakanı olmasının Hatay adına çok önemli olduğunu dile getiren İşgören, "Hükümette yeni kabinenin de ekonomik anlamda iş adamları için bir umut olmuştur. Sanırım yeni revizyonla ekonomik krizin üstesinden de gelinecektir." ifadelerini kulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*