Hatay'ın huzurunu bozanlar kim?

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Emniyet Müdürü Osman Çapalı, asayiş yönünden Hatay'ın huzurunu komşu illerden gelenlerin bozduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emniyet Müdürü Çapalı, geceleri yaşanan hırsızlık olaylarını özellikle çevre illerden gelen yabancıların yaptığına dikkat çekerek, "Bunun üzerine büyük bir karlılıkla gidiyoruz" dedi.

Çapalı, gece devriyelerinin artırılması üzerine hırsızlık vakalarında yüzde 50 azalma olduğunu belirterek, "Bu konuda vatandaşlarımızın da yardım ve desteğini bekliyoruz. İhbarda bulunanların isim ve adresleri bizde saklı kalıyor. Tek amacımız vatandaşın huzur ve güvenini sağlamak Bu nedenle yeni bir kampanya başlattık. Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan eski araçları yeniliyoruz, yardım sever vatandaşlarımızın bu konuda araç desteğini bekliyoruz. Antakya'nın dar sokaklarında diğer motorize ekiplerin gidememesi nedeniyle birkaç tane motosiklete ihtiyacımız var" diye konuştu.

Emniyet Müdürü Osman Çapalı, bütün olayların üzerine kararlılıkla gittiklerini de belirterek, şunları söyledi: "Hatay'da kimse vatandaşın huzurunu kaçıramayacak. Ben ve personelim her zaman ayakta olacağız. Meydanı birkaç tane kendini bilmeze bırakmayacağız. Hatay'ın en büyük sorunu trafik. Otopark olmayınca trafik sorununun yaşanması normal. Antakya'da otoparka ihtiyaç var. Bunun yanında Hatay Emniyet Müdürlüğü binası yetersiz. Bazı birimler ayrı ayrı yerlerde hizmet veriyor. Bu durum da sıkıntıya neden oluyor. Bu konuda girişimlere başladık arsa arayışı içerisindeyiz. Emniyet Müdürlüğü'nün bir polis evi yok. Gelen misafiri ağırlamak güç oluyor. Bunun çözümü için çalışma yapıyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious