Hatemi'den 'şok' iddia

  • Giriş : 19.01.2007 / 00:00:00

Dink'e bir telefon gelmiş, ardından aşağı inince vurulmuş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kezban Hatemi, silahlı saldırı sonucu öldürülen Agos Gazetesi yazarı Hirant Dink'in öldürülmeden hemen önce bir telefon aldığını ve ardından hızla aşağı inmesinin ardından öldürüldüğünü söyledi.

Cinayetin ardından yakınları ile telefonla konuştuğunu dile getiren Hatemi, Hrant Dink'in öldürülmeden hemen önce bir telefon konuşması yaptığını öğrendiğini ifade etti. Hatemi, "Yakınlarından öğrendiğime göre olay yaşanmadan önce kendisine bir telefon gelmiş, telefonla konuşur konuşmaz kimseye birşey söylemeden koşarak aşağı inmiş. Olay bundan sonra yaşanmış." dedi.

Hrant Dink'in 10 yıllık arkadaşı ve dostu olduğunu kaydeden Hatemi, "Kendisi ile üç gün önce konuştum. Çok bitkin gördüm. 'Yanlış anlaşıldığını ve yanlış değerlendirildiğini' söyledi. Çok üzgündü." şeklinde konuştu.

Dün gazetede çıkan son yazısını okuduğunu ifade eden Hatemi, yazıyı okuduktan sonra çok korktuğunu, Dink'in başına birşey gelebileceğinden endişe ettiğini kaydetti. Hatemi, "Bu, Türkiye'nin şu an hiç ihtiyacı olmadığı bir olaydı. Bu olay, Trabzon'da yaşanan bir pederin öldürülmesi gibi üstü kapatılmamalı. Kesinlikle bir provakasyon, ancak sadece bir provakasyon diye de geçiştirilmemeli." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious