Hatemi'den zafere ulaşmanın sırrı

Hatemi'den zafere ulaşmanın sırrı.46355
  • Giriş : 13.02.2009 / 14:46:00

Hatemi, Tahran'da reformcu kanadın önde gelen temsilcilerine hitaben konuşmada, ''Reformcular, zafere giden yolda emin adımlarla ilerlemeli ve engeller karşısında sağlam durmalı'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İran'da 10. dönem cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan reformcu eski Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi, gerçekçi bir yaklaşımla değişim ve zafer hedefine ulaşılabileceğini söyledi.

Hatemi, Tahran'da reformcu kanadın önde gelen temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, ''Reformcular, zafere giden yolda emin adımlarla ilerlemeli ve engeller karşısında sağlam durmalı'' ifadesini kullandı.

''Sadece değişim ve zaferi düşünüyoruz'' diyen Hatemi, ''seçim yarışında, sağlıklı bir politik atmosferin gerekliliğine'' değindi.

Hatemi, reformcuların ortak hareket etmelerinin gerçekçi bir yaklaşımı benimsemeleriyle mümkün olacağını düşündüğünü belirtti.

İran'da 12 Haziranda yapılacak 10. dönem cumhurbaşkanlığı seçimleri için reformcu kanattan İtimadı Milli Partisi Genel Başkanı Mehdi Kerrubi de adaylığını açıklamıştı.

Muhafazakar kanattan henüz adaylığını resmen açıklayan olmasa da Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın yeniden aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Basında yer alan haber ve yorumlara göre, yeni isimler adaylıklarını açıklasa bile cumhurbaşkanlığı yarışı reformcu Hatemi ile muhafazakar Ahmedinejad arasında olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*