Hatice bebekler dayaktan mı öldü?

Hatice bebekler dayaktan mı öldü?.7754
  • Giriş : 10.11.2008 / 09:44:00

İskenderun’da 4 aylık Hatice Gök’ün, Kayseri’de 2 yaşındaki Hatice Altuntaş’ın ölümüne, yedikleri dayağın neden olduğu öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde, erkek torunu olmasını isteyen 46 yaşındaki Sevi Gök'ün, gelini Müzeyyen Gök'ün 4 ay önce dünyaya getirdiği bebeği Hatice'yi döverek öldürüldükten sonra kundağa sarıp kanala attığı iddia edildi. Katil zanlısı babaanne ile dede, anne ve dayı gözaltına alındı. İfadesi alınan anne Müzeyyen Gök, kızını kayınvalidesi Sevi Gök'ün döverek öldürdüğünü ve daha sonra attığını iddia ederken, dayı 28 yaşındaki Ziya Demirkıran, “Kardeşim daha önce 2 erkek çocuk düşük yaptı. Sanıyorum babaanne torununu döverek öldürmüş, öldüğünü anlayınca da atmış. Düşmeyle olacak iş değil” dedi.

Hatice bebeğin ölümüyle ilgili soruşturma sürdürülürken, kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi sonunda belli olacak.

Kayseri'de de 2 yaşındaki Hatice Altuntaş'ın, üvey anne dayağı sonucu öldüğü sürüldü. İkinci evliliğini yapan fabrika işçisi Ali Altuntaş'ın evde olmadığı sırada 18 gün önce divandan düştüğü öne sürülen küçük Hatice acil olarak hastaneye kaldırıldı.

18 gün dayanabildi

Kafatasında kırık oluştuğu ve travma geçirdiği belirlenen Hatice, Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi'nde 18 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Hatice'nin öz annesi Zehra Gülcemal, kızının ölümüne üvey anne dayağının neden olduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Gözaltına alınan üvey anne Asiye Altuntaş ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Ölüm nedenini belirlemek için küçük kızın bedeninde alınan parçalar İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*