Hatice Nine'den gençlere arazi bağışı

  • Giriş : 14.03.2008 / 13:17:00

Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde, 93 yaşındaki kadının bağışladığı 60 bin metrekarelik araziye motokros pisti yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, gençlerin spor yapabilmeleri için ormanlık alan içindeki 60 bin metrekarelik arazisini belediyeye bağışlayan 93 yaşındaki Hatice Gürol'u evinde ziyaret etti.

Keramettin Yılmaz, ziyarette, beldede yapacakları motokros pisti için uzun süre yer aradıklarını belirterek, ''Hatice Gürol'un ormanlık alandaki yerini motokros ekibimiz çok beğenmişti. Burayı motokros yarış alanı yapmak için istedik. Hatice nine, eskiden patates, mercimek, tütün ektiği araziyi gençlerin spor yapmaları için belediyemize ücretsiz tahsis etti'' dedi.

Söz konusu araziye motokros parkuru yaptıklarını belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

''Motokroscularımız Hatice ninenin arazisinin üzerindeki parkurda devamlı çalışıyor ve gençlere örnek oluyorlar. Bu sene Türkiye Motosiklet Federasyonu, parkurumuza 4 yarış verdi. Hatice nine o yeri bize tahsis etmeseydi Ölüdeniz'de bu motokros yarışmaları yapılamayacaktı. Bizden hiçbir ücret almadan evlatları ile birlikte arazisini belediyeye bağışlayan Hatice nineye şükranlarımızı sunuyorum.''

6 çocuk, 25 torun sahibi 93 yaşındaki Hatice Gürol ise arazisinde gençlerin spor yapacak olmasından mutlu olduğunu söyledi.

Gürol, ''Eskiden bu arazide buğday, patates, mercimek ekerdik. Şimdi spor yapsınlar, hayır olsun diye gençlere verdim. Kazasız belasız spor yapsınlar'' dedi.

Keramettin Yılmaz, Hatice Gürol'a çiçek ve çeşitli hediyeler verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious