Hatipoğlu rektörleri uyardı

Hatipoğlu rektörleri uyardı.7092
  • Giriş : 24.02.2008 / 17:14:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Vehbi Hatipoğlu, ''rektörleri uyarıyorum, başörtülü bir kızımız üniversiteye geldiğinde önünü keserseniz anayasal suç işlemiş olursunuz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'de partisinin Bornova ilçe kongresinde konuşan Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yükseköğretimde baş örtüsünün serbest bırakılmasını öngören anayasa değişikliğini onayladığını hatırlattı. Buna rağmen bazı rektörlerin başörtülü öğrencilerin üniversiteye alınmayacağı yönünde demeçler verdiklerini kaydeden Hatipoğlu, şöyle konuştu:

''Rektörleri uyarıyorum, başörtülü bir kızımız üniversiteye geldiğinde önünü keserseniz anayasal suç işlemiş olursunuz. Kardeş kavgasını tetiklemiş olursunuz. Başörtülü öğrencilerin eğitim hakkını engelleyemezsiniz. Bu ortamda gerginlik kimsenin hayrına değildir. Bakın şehit haberleri geliyor, şehitlerin tabutlarına sarılan acılı anneler, bacılar, eşler var, hepsinin başı örtülü. Hangi güç, kuvvet, makam başörtülü bacımızın vatanseverliğini test edebilir? Buna kimsenin hakkı yoktur. Rektörler pazartesi günü okullarının kapısını sonuna kadar açsınlar, gerginlik bir daha olmasın. Hükümet yasal suç işleyenlere müeyyideler uygulasın.''

SINIR ÖTESİ OPERASYON

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyinde sürdürdüğü operasyonları da değerlendiren Hatipoğlu, Türkiye'nin terör belasından kurtarılması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: ''Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bunun üstesinden gelecektir. Artık siyasilerin, askerin önünü kesecek açıklamalar, yanlış yönlendirmeler yapmaması gerekir. Siyaset söyleyeceğini söyledi, askere yetki verdi, artık söz namlunun ucunda. Türk Silahlı Kuvvetleri daha önce de operasyonlar yaptı ancak döndükten sonra siyasi iktidarlar alması gereken önlemleri almadığı için terör tekrar ortaya çıktı.''

Hatipoğlu, sınır ötesi harekattan önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'yi arayarak bilgi verdiğini, bunun yanlış olduğunu savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious