Hatun'lu açılış

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Turkish Food Centre, Londra'daki onuncu şubesini Ayşe Hatun Önal'la açtı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiltere'de gıda sekröründe büyümesini sürdüren süper marketler zinciri Turkish Food Centre(TFC), Londra'da Waltham Cross'da açtığı yeni marketiyle şube sayısını 10'a çıkardı. Waltham Cross'daki şubenin açılışını yapan ünlü manken Ayşe Hatun Önal'ı gören Türk vatandaşlar, yeni açılan markete akın etti. TFC mağazaları ortaklarından Hüseyin Uçar ile birlikte açılış kurdelesini kesen ünlü manken, daha sonra marketi gezerek alış veriş yaptı.

Marketi İngiliz meslektaşı Georgiana ile birlikte gezen Ayşe Hatun Önal, açılışın hayırlı olmasını diledi. Bu arada ünlü mankenin açılışa katılacağını öğrenen çevredeki Türk vatandaşlar, markete akın etmesi üzerine market önüne güvenlik yerleştirildi.

Cihan muhabirine konuşan TFC ortaklarından Hüseyin Uçar, hedeflerinin Londra'da 20 şubeye ulaşmak olduğunu belirterek şunları söyledi: "İlk şubemizi 1980 yılında açmıştık. Bu açtığımız son şube oldu ancak hedefimiz 20 şubeye ulaşmak. Amacımız, daha çok kitleye hitap edebilen, geniş kapasiteli marketler açmaktır." Müşterilere genelde aradıkları gıda ürünlerini sunduklarını belirten Hüseyin Uçar, marketlerinde genel itibariyle Türk ürünlerin satıldığını söyledi. TFC mağazaları içinde Waltham Cross şubesinin bugüne kadar açılan en büyük şube olduğunu da ifade eden Uçar, bundan sonra müşterilere daha iyi hizmet için daha büyük mağaza açacaklarını anlatttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious