Hava 37 derece olunca sahile akın ettiler

Hava 37 derece olunca sahile akın ettiler.23305
  • Giriş : 16.05.2009 / 16:30:00

Turizmin gözde mekanlarından Aydın Didim ilçesinde hava sıcaklığının 37 dereceye kadar yükselmesiyle yerli ve yabancı turistler sahile akın etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Didim'de hava sıcaklığının 37 dereceye kadar yükselmesiyle vatandaşlar ve turistler, sahillere giderek güneşli havanın tadını çıkardı.

Didim'de ünlü halk plajı Altınkum'u tercih eden vatandaşlar ve turistler güneşin ve denizin tadını çıkardılar. Altınkum kavşağında yer alan sıcaklık göstergesi 37 dereceyi gördü.

Meteoroloji Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, hava sıcaklığının 37, deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Didim'de vatandaşlar ve turistler güzel havanın keyfini çıkardı. Tatilciler Didim'in mavi bayraklı dünyaca ünlü plajlarında deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarırken, uzmanlar sıcaklar karşısında çareyi denize girmekte bulan vatandaşlara dikkatli olmalarını önerdi.

Meteoroloji yetkilileri ise bölgede hava sıcaklığı ve nem oranının önümüzdeki günlerde daha da artış göstereceğini belirtirken, uzmanlar sıcak nedeniyle vücuttaki su oranının hızla kaybolacağını hatırlatarak, bolca sıvı içilmesini önerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*