Hava ambulansı geliyor

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sinop'ta Atatürk Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Recep Akdağ, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdülkerim Köroğlu ile Hastane Başhekim Dr. Gürel Atalay'dan hastane genel sağlık hizmetleri hakkında bilgi aldı. Öğle yemeğini Atatürk Devlet Hastanesi'nde çalışanlar ile birlikte yiyen bakan, daha sonra hastalara gül dağıttı. Hastane gezisi sırasında kimi zaman eksiklikleri yerinde tespit eden Bakan Akdağ, bazı memurlara da sert çıktı.

Hasta Hakları Birimi'ni gören Bakan Akdağ, buradaki memurlara, "Eminim ki buraya kimse gelmiyordur. Bir kişi bile gelmez buraya. Peki 6 ayda kaç kişi geldi?" diye sorduğunda Sağlık İl Müdürü Dr. Abdülkerim Köroğlu, 13 kişinin geldiğini söyledi. Bunun üzerine Bakan Akdağ, "6 ayda 13 kişi gelmiş arkadaşlar. Siz burada ne iş yapıyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi.

Bu arada, Sinoplu diyaliz hastalarının kurduğu Diyaliz ve Kronik Hastalıklar Yardımlaşma Derneği Başkanı Hilal Şimşek ve bazı yönetim kurulu üyeleri, hastanedeki diyaliz ünitesinin eksikliklerinin giderilmesi için Bakan Akdağ'dan destek istedi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hastane ziyareti sırasında hastalara çiçek, çocuklara da oyuncak dağıttı.

Daha sonra polisevinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Akdağ, hava ambulans sisteminin 2007 yılında uygulamaya konulacağını söyledi. Akdağ, "Her şehre değil, bölgesel olarak hava ambulans sistemini devreye koyacağız. Her hastaya ambulans helikopter tabii ki mümkün değil. 2007 yılında hava ambulanslarını devreye sokmayı düşünüyoruz. Kaç bölge olacağı konusunda çalışmalarımız sürüyor. Fizibilite çalışmaları devam ediyor. Bu yıl sonuna kadar bununla ilgili ihaleleri yetiştirmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

Bakan Akdağ, daha sonra, polisevinde sağlık personeline yönelik düzenlenen seminere katıldı. Seminer basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious