Hava ambulansı hayat kurtardı

Hava ambulansı hayat kurtardı.14583
  • Giriş : 30.06.2009 / 16:04:00

Manisa'da yeni doğan bebek hava ambulansıyla hastaneye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa'nın Demirci ilçesinde 34 haftalık doğan ve solunum sıkıntısı başlayan bebek, hava ambulansıyla üniversite hastanesine nakledildi.

Manisa İl Sağlık Müdürü Ziya Tay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Demirci Devlet Hastanesi'nde Asiye ve Mehmet Yalçın çiftinin 34 haftalık olarak dünyaya gelen bebeklerinde, bugün solunum sıkıntısının başladığını ifade ederek, hastanede yoğun bakım ünitesinin bulunmaması nedeniyle 112 Hava Ambulansı'nın devreye girdiğini kaydetti.

Müdür Tay, açıklamasına şöyle devam etti:

''Bebeğin kara yoluyla nakli en az 2 saat sürecekti. Bu süre helikopterle yarım saat içerisinde gerçekleştirilerek, Yalçın bebek, Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesine teslim edilmiştir.''

Manisa'nın Demirci, Köprübaşı, Selendi ve Gördes gibi ilçelerinin şehir merkezine uzaklığının yanında yollarının da çok virajlı olduğunu bildiren Tay, bu nedenle hasta nakillerinde hava ambulansının önemine işaret etti.

Ziya Tay, ayrıca ''Hasta nakillerinde hava ambulansı ile Manisa'da yeni bir dönem başlamıştır. Yetişmiş profesyonel personeli ile hasta naklinde zaman büyük önem taşımakta ve risk de en aza indirilmiş olmaktadır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*