Hava korsanı cinayetten yakalandı

  • Giriş : 14.10.2006 / 00:00:00

Adana'da, 1998 yılında içinde bomba olduğunu söylediği oyuncak ayı ile uçak kaçıran Mehmet Dağ, 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığı silahlı saldırıda "tetikçilik" yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


24 Şubat 1998'de, 63 yolcusu ve 5 mürettebatıyla Adana-Ankara seferini yapan THY'nin "Gaziantep" adlı RJ 100 tipi uçağını İran'a gitmek için Diyarbakır'a kaçıran hava korsanı Mehmet Dağ, dün meydana gelen silahlı saldırı olayıyla ilgili olarak gözaltına alındı.

İddiaya göre, bir süre önce ortaklıktan ayrılan Murat Dağdanaşar (29) ile Ali O. arasında alacak-verecek meselesi yüzünden tartışma çıktı. Ali O., Murat Dağdanaşar'ı Şakirpaşa Mahallesi Yenisanayi Sitesi'ndeki iş yerine çağırarak aralarındaki alacak-verecek meselesi ile ilgili konuşmak istediğini söyledi.

Dağdanaşar ise babası Halit Dağdanaşar'ı da yanına alarak Ali O.'nun iş yerine gitti. Ali O.'nun yanında bulunan hava korsanı Mehmet Dağ ile Sezai D., silahlarını çekerek baba ve oğula ateş açtı. Saldırıda Murat Dağdanaşar hayatını kaybederken, babası Halit Dağdanaşar yaralandı. Adana Numune Hastanesi'ne kaldırılan baba Halit Dağdanaşar, hava korsanı Mehmet Dağ'ın "tetikçi" olarak Ali O. tarafından kiralandığını ileri sürerek, "Bu adam zamanında oyuncak ayıyla uçak kaçırdı. Bizim meselemiz başka, bu mesele uçak kaçırmaya benzemez" dedi.

Hava korsanı Mehmet Dağ, Sezai D. ve Ali O., olayın ardından Adana polisinin düzenlediği operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Dağ ve beraberindekilerin Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious