Hava korsanının ablası intihara kalkıştı

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

THY'nin Arnavutluk - İstanbul seferini yapan uçağını 3 Ekim'de kaçıran ve İtalya'da tutuklu bulanan hava korsanı Hakan Ekinci'nin ablası Zeynep Aykut, kardeşini göremediği gerekçesiyle intihara teşebbüs etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay, öğle saatlerinde Altındağ Semti 240/1 Sokak 1 numarada meydana geldi. Ekinci'nin, Papa 16. Benedict geldiğinde Selçuk'ta da eylem yapan ablası Zeynep Aykut, bu kez intiher etmek istedi. Kardeşiyle görüşemediğini ve Papa'nın da mektubunu almadığını söyleyen Aykut, 4 katlı binanın çatısına çıkıp, kendini aşağı atmakla tehdit etti.

Yaklaşık bir saat boyunca intihar şovunu sürdüren Aykut, üzerine, "Beni gör Papa. İtalya'da tutuklu bulunan kardeşimle görüşemiyorum. Geldin gidiyorsun, beni dinlemedin. İsa hatrına Papa" yazdığı dövizi demirlere astı. İtfaiye ekipleri de olay yerine gelerek Aykut'un atlama ihtimaline karşı hava yastığı açtı. Olay yerine gelen Bornova İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Aydın'ın telefonla konuşarak ikna ettiği Aykut, eyleminden vazgeçirildi.

Zeynep Aykut'un kızı Meltem ise annesin eylemini gözyaşlarıyla izledi. Aşağıya inmeye ikna olan Aykut, "Kardeşimden uzun süredir haber alamıyoruz. Onunla görüşebilmek için en üst makamlara çıkarak mücadelemi sürdüreceğim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious