Hava korsanının babası: Oğlumu bu işe zorladılar...!

Hava korsanının babası: Oğlumu bu işe zorladılar...!.7557
  • Giriş : 18.08.2007 / 23:22:00

Hava korsanlarından Mehmet Reşat Özlü'nün babası Halil Doğan Özlü, oğlunun bu işe zorlandığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ercan-İstanbul seferini yapan Atlas-Jet Havayolları'na ait yolcu uçağını kaçıran hava korsanlarından Mehmet Reşat Özlü'nün babası Halil Doğan Özlü, oğlunun bu işe zorlandığını iddia etti.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Köseören köyünde yaşayan Mehmet Reşat Özlü'nün babası Halil Doğan Özlü, gazetecilere açıklama yaptı. Oğlunun uçak kaçırdığını televizyonda haberlerden öğrendiğini belirten baba, "Türkiye için geçmiş olsun" dedi.

Üniversite öğrencisi oğlunun uçak kaçırmasına üzüldüğünü, uçağın selametle Türkiye'ye inmesine ve yolculara zarar verilmemesine sevindiğini söyleyen baba Özlü, şöyle devam etti:

"Oğlum bu işlere girmezdi. Herkes bizi tanıyor. Kendimiz huzurluyuz. Kimseye maksadımız yok. Arap, Türk, Kürt olsun, bunlar saçma şeylerdir. Biz Türkiye için canımızı feda ederiz. Bu olay, üzücü bir olaydır. Oğlum bizi ezdi, ama oğlumu zorladılar bu işe. Oğlum yoksul kaldı. Bunu yapanın kanını kendi elimle içerim. Okulu seven birisidir. Oğlum gelip para alıp gidiyor. Parayı bulana kadar da zorluk çekiyoruz. Çocuklarımızı okutuyoruz, bize ve Türkiye'ye sahip çıksın diye. Ailelere buradan mesajım, çocuklarına sahip olsunlar. Kimseye inanmasınlar, kandırılmasınlar. Türkiye hepimizindir. Türkiye'ye karşı beyinlerini yıkatanların sonları hüsrandır. İlk olayı duyduğum zaman çok üzüldüm. Keşke ölüm haberi gelseydi. Onu bu işe zorladılar. Uçağa ve insanlara zarar gelmediği için sevinçliyim. Çocuklarımın hepsi dağda komando olarak askerlik yaptı" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious