Hava korsanları uçağı oyun hamuru ile kaçırmışlar

Hava korsanları uçağı oyun hamuru ile kaçırmışlar.7557
  • Giriş : 18.08.2007 / 15:48:00

Lefkoşe İstanbul uçağını kaçıran hava korsanlarının uçağı oyun hamuru ile kaçırdıkları ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hava korsanlarının eylemlerini sona erdirmelerinin ardından bomba imha uzmanları korsanların uçağı kaçırmakta kullandıkları patlayıcı düzeneğini incelemeye aldı. Pilot ve yolcuların uçaktan kaçmalarına yol açan düzeneğin incelenmesinin ardından korsanların uçağı oyun hamuru ile kaçırdığı anlaşıldı. Korsanların oyun hamurunun üzerine bazı kablolar da yerleştirerek bomba düzeneği yaptığı saptandı.

Lefkoşe-İstanbul seferini yapan Atlas Jet uçağının kaçıran korsanlardan biri Filistin uyruklu diğeri ise Türk uyruklu çıktı.

Uçak'tan tahliye edilen yolcular arasında hava korsanları ile bağlantılı olduğundan şüphelenilen bir kişi de gözaltına alındı. Olay sonrasında korsanların 'Türk halkından özür dileriz' şeklinde açıklamada bulundukları öğrenildi.

Filistin uyruklu korsanın isminin Muhammet Aziz Maliki, Türk uyruklu hava korsanının ise Mehmet Reşat Özlü olduğu saptandı.

Filistin Uyruklu hava korsanının Suriye pasaportlu olduğu öğrendi.

Uçak kaçırma olayının ilk saatlerinde öğrenci olduğu yönündeki bilgilerin asılsız olduğu öğrenildi. Her iki hava korsanının öğrenci olmadığı belirtiliyor.

Türk uyruklu hava korsanın herhangi bir sabıka kaydı bulunmadı. Hava korsanlarının örgüt bağlantısı araştırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious