Hava kuvvetlerine süper uçaklar geliyor

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

Savunma Sanayii Müsteşarlığının geçen ay içerisinde ihale sürecini başlattığı 2 adet komuta kontrol uçağı tedarikine dönük ihaleye, önemli savunma sanayii şirketinin ilgi duyduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından yürütülen program çerçevesinde Komuta kontrol uçağı teklife çağrı dokümanları alımı ile ilgili süre, geçen hafta sona erdi.

İhale için Gulfstream Aerospace Corp, EADS,Bombardıer Inc-Aerospace ve Boeing Company şirketlerinin telife çağrı dokümanı alarak katılım hazırlıkları yaptığı öğrenildi.

İhale programı doğrultusunda teklife çağrı dokümanı alan şirketlerin, bu yöndeki tekliflerini en geç 27 Haziran 2007 tarihine kadar SSM'ye iletmeleri gerekiyor.

Uluslararası ihale yoluyla tedariki planlanan uçaklar, etkin bir haberleşme sistemi ile donatılıp, gece ve gündüz VFR ve IFR şartlarında görev yapabilme yeteneğine sahip olacak.

Kalkış ağırlığı 180 bin libreden az olacak kontrol uçaklarının, azami kalkış mesafesi ISA,SL ve MTOW'da 6500 feet olacak.

Azami hız en az 0.90 Mach olması istenilen uçaklar, 8 yolcu ve 4 mürettebat taşıma kapasitesine ve VHF-UHF-HF bantlarında haberleşme yeteneğine de sahip olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious