Hava sıcaklığı 5 derece artacak!

Hava sıcaklığı 5 derece artacak!.9437
  • Giriş : 15.05.2009 / 10:35:00

Türkiye genelinde hava sıcaklığı, 3 ile 5 derece artacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre; Türkiye geneli az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.          

Rüzgar ise, genellikle batı ve kuzeybatı, yurdun kuzeybatı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

BÖLGELERDE HAVA                    

Marmara: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölge geneli parçalı, güneydoğusu (Bilecik, Bursa, Sakarya) çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda pus görülecek.
                    
Ege: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli) parçalı ve çok bulutlu geçecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.           

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve batısı parçalı çok bulutlu geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) parçalı çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Sinop çevrelerinde sis görülecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Genellikle parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimleri (Tokat, Çorum, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Samsun çevrelerinde sis görülecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı tedbirli olunması istendi.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, Kars ve Ardahan çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusu parçalı çok bulutlu geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin yükseklerinde (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) görülecek kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*