Hava sıcaklığı artacak

Hava sıcaklığı artacak  	.13680
  • Giriş : 02.02.2009 / 10:44:00

Meteorolojik verilere göre hava sıcaklığı iç ve batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğu bölgelerinde çığ tehlikesi devam ediyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre; Ege, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur), Marmara'nın güneybatısı (Çanakkale, Balıkesir, Gökceada ve Bozcaada), Artvin, Hatay ve İskenderun ile sabah Ankara çevrelerinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, iç ve batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genelikle batı ve güneybatı, kuzeybatı kesimler ile zamanla Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Bölgelere göre hava tahmin raporu ise şöyle:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Çanakkale, Balıkesir, Gökceada ve Bozcaada çevreleri kısa süreli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğleden sonra Muğla, Denizli, Afyon ve Uşak çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde İç Ege'de (Afyon ve Kütahya) hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) ile öğle saatlerinde Hatay ve İskenderun çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, Sabah saatlerinde Ankara karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah bölge genelinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin batısında sis görülecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Artvin ve Hopa çevreleri yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Anadolu: Parçalı zamanla çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerinde sis görülecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*