Hava sıcaklığı artacak!

Hava sıcaklığı artacak!.13988
  • Giriş : 11.05.2009 / 11:19:00

Türkiye'de bu hafta sıcaklık yükselişini sürdürecek ve çarşambadan sonra batıdaki kentlerde 30 dereceye yaklaşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle: İstanbul güneşli, sıcaklık çarşambadan sonra daha yüksek, hafta ortası hafif yağmur olasılığı var. Ankara güneşli ve artık daha sıcak, İzmir'de sıcaklık 25 dereceyi de geçiyor, rüzgar çeşmede sert. Adana sıcak ama düşük nem oranı var. Bugün İstanbul 23, Ankara 20, Bursa 24, İzmir ve Adana 26 derece

Marmara'da hava yazı aratmıyor, bol güneşli, 25 dereceye yaklaşan sıcaklık çarşambadan sonra daha da yükselecek. Salı günü hava daha bulutlu, hafta ortası bahar yağmuru olasılığı var.
İç Anadolu'nun batısında güneş daha sık görülüyor. Yozgat, Sivas, Niğde boyunca bugün de öğleden sonra yağmur var. Sıcaklık bu hafta her gün biraz artacak ve çarşambadan sonra 25 dereceye çıkacak.
Ege Bölgesi'nde güneş 3 gün parlamaya devam edecek, yağış yok, sıcaklık kıyılarda 25 dereceyi geçiyor, rüzgar Çeşme, Kuşadası, Bodrumda boyunca sert.
Akdeniz'in kıyılarında bu hafta sıcaklık 30 dereceye yaklaşıyor, ancak nem oranı Adana ve Antalya merkezde düşük, Mersin ve alanyada biraz artıyor, bugün ilerleyen saatlerde Kahramanmaraş ve Osmaniye'de yağmur görülebilir. Antalya 26, Diyarbakır 22 derece.
Doğu Anadolu'da kısa süreli bahar yağmurları ara vermiyor, iki gün daha Erzurum- Ağrı-Van arası sağanak yağmurlu. Çarşamba hava daha açık, bugün Erzurum 15, Malatya 21 derece.
Karadeniz'de Bolu-Zonguldak çevresinde güneş ara ara görülse de Kastamonu'dan, Samsun'a yağmur var, Trabzon ve Rize de hafif yağışlı. Yarın tüm bölge kıyılar boyunca güneşli olacak, hafta ortası Bolu çevresine sağanak yağmur geliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*