Hava sıcaklığı düşecek

Hava sıcaklığı düşecek.11875
  • Giriş : 22.04.2009 / 10:29:00

Bugün Türkiye’nin batı ve kuzey kesimlerinde beklenen yağış ve kuvvetli rüzgarla sıcaklık biraz düşürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'da bugün kuvvetlenen poyraz havayı serinletmeye başladı, yağmur geçişleri de görülecek, yarın sıcaklık 12 dereceye kadar inebilir. Ankara'da bugün hafif yağmur başlıyor, yarın hava serinliyor ve hafif yağış sürecek. Bugün İzmir de yağmurlu ama yarın beklenmiyor, Bursa'da yağmur sabahın erken saatlerine kadar sürebilir. Adana bulutlu ama sıcak.

Marmara'da bugün hızı 40 km'ye çıkan poyraz; havayı serinletirken, sağanak yağmura neden oluyor. Yağmur çamur şeklinde yağabilir. 23 Nisan perşembe sabahı bölgede hava serin olacak, yağmur Balıkesir, Sakarya boyunca devam edecek.
İç Anadolu'da sıcaklık bugün de yüksek, ama Eskişehir, Sivas boyunca yağmur bekleniyor. Yarın kuzeydeki kentlerde sıcaklık düşecek ve hafif yağmur sürecek, Konya ve Kayseri'de ise hava açık ve ılık olacak.
Kuzey Ege'de bugün aralılkıl sağanak yağmur görülüyor. Güneyde; Muğla ve Denizli'de ise yağmur kısa süreli yağabilir. Yarın kıyılarda önemli bir yağış beklenmesede, iç kesimlerde devam edecek.
Akdeniz'e bugün lodos; bulut taşıyor. 23 Nisan sabahı güneyde açık geçecek ama öğleden sonra Antalya'da yağmur başlıyor. Güneydoğu'da rüzgar Suriye üzerinden çöl tozları taşımaya devam ediyor.
Doğu Anadolu'da sıcaklık üç gün yüksek ama bu akşam kuvvetli yağmur görülecek. 23 Nisan perşembe günü yağmur Malatya, Elazığ dışındaki kentlerde devam edecek.
Batı Karadeniz'de poyraz kuvvetleniyor, bugün Bartın açıklarında fırtına var. Bu akşam Bolu ve Düzce'den, Sinop'a kadar kuvvetli yağmur olacak. Yarın sıcaklık 7-8 derece birden düşüyor, yarın sabah yağmur Sinop, Samsun ve Rize'de kuvvetli yağabilir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*