Hava sıcaklıkları Adana'yı boş bıraktı

Hava sıcaklıkları Adana'yı boş bıraktı.8104
  • Giriş : 20.07.2008 / 19:06:00
  • Güncelleme : 20.07.2008 / 19:03:31

Çukurova bölgesinde 40 dereceye yaklaşan hava sıcaklıkları Adana'yı boş bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle vatandaşlar yaylalara gitti. Çukurova Bölgesi'nde yaz döneminde en çok tercih edilen Tekir, Gülek, Zorkun gibi yaylalar dolarken kent merkezi hayalet şehri andırdı

Yaşlılar, emekliler, eğitim sezonunun sona ermesiyle sıcaktan kurtulmak için yaylalara akın ediyor. Yaz döneminde nüfusu 200 bine yaklaşan ve Çukurova Bölgesi'nin en çok tercih edilen yaylası olan Tekir, bugünlerde alışık olmadığı kalabalıkla karşı karşıya. 15 bin konutun bulunduğu Tekir, tıklım tıklım dolmuş durumda.

Mersin, Tarsus, Adana bölgelerindeki yaylacıların tercih ettiği bir başka yayla ise Gülek. Kış dönemi nüfusu 4 bin olurken yaz dönemi nüfusu 25 bini bulunan Gülek'i yaylacılar doldurmuş durumda. Hava sıcaklıkları her ne kadar yaylaları doldursa da kent merkezini boş bıraktı.

Adanalı Mehmet Güler(55) sıcak hava nedeniyle dışarı çıkamadıklarını belirterek bütün komşularının yaylaya gittiğini söyledi. Kent merkezinin boş kaldığını kaydeden Güler, işlerinin sitmesi halinde kendinin de yaylaya çıkacağını ifade etti.

Diğer taraftan vatandaşların yaylaya çıkmasını fırsat bilen hırsızlardan korunmak için Adana İl Emniyet Müdürlüğü uyarıda bulunuyor. Emniyet yetkilileri, tatil öncesi gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasını isterken konut çevresinde şüpheli görülenlerin 155 Polis İmdat hattına bildirilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*