Hava sıcaklıkları artacak

Hava sıcaklıkları artacak.13680
  • Giriş : 05.02.2009 / 09:36:00

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Meteoroloji'nin hava tahmin raporuna göre hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Doğu'da çığ tehlikesi devam ederken; buz ve don olayı bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin batı kesimlerinde aralıklarla yağmur ve sağanak yağış geçişleri görülecek. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte sis hadisesi görülecek. Hava sıcaklığı ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı, zamanla güney kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

Gece ve sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması gerekiyor.

Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi.

Bölgelere göre hava tahmin raporu ise şöyle:

Marmara: Parçalı çok bulutlu, güney(Balıkesir, Bursa, Bilecik) ve batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale ile İstanbul'un batı ilçeleri) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevreleri kısa süreli ve hafif yağmurlu geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Bolu ve Karabük) kısa süreli ve hafif yağmurlu geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*