Hava sıcaklıkları artacak!

Hava sıcaklıkları artacak!.3957
  • Giriş : 24.02.2009 / 11:58:00

Hava Sıcaklığı, kuzey ve iç bölgelerde 1 ile 3 derece artacak, ülkenin büyük bölümünde yağışlar devam edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden elde edilen bilgilere göre, ülkenin büyük bir bölümünde görülecek yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz (İçel, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Alanya, Anamur, Silifke), İç Anadolu'nun doğusu (Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas), Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Muş) ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında (Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis) kuvvetli olması bekleniyor. Hava Sıcaklığı ise, kuzey ve iç bölgelerde 1 ile 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

-BÖLGELERDE HAVA-

Marmara: Çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Balıkesir, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik) ile Tekirdağ çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Balıkesir çevrelerinde yağmur ve sağanak, İstanbul, Bilecik, Bursa ve Tekirdağ çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Trakya'da sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek. Ege: Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Afyon, Kütahya ve Denizli çevreleri, öğleden sonra iç kesimleri (Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli) ile Muğla çevreleri aralıklı yağışlı geçecek.

Yağışlar genellikle karla karışık yağmur ve kar, Muğla çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. İç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek. Akdeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; Orta ve Doğu Akdeniz (Mersin, Adana, K.Maraş, Osmaniye, Hatay, Alanya, Anamur, Silifke) kuvvetli olmak üzere kıyıları ile Kahramanmaraş çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. İç Anadolu: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların doğusunda (Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas) kuvvetli olması bekleniyor.

Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Kastamonu ve Karabük) sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla Gümüşhane ve Bayburt çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Bölgenin iç kesimlerinde (Çorum, Gümüşhane ve Bayburt) sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor. Doğu Anadolu: Çok bulutlu, batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis) ile öğle saatlerinden sonra Ağrı, Van ve Hakkari çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

Yağışlar batısında (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Muş) kuvvetli olacak. Sabah ve gece saatlerinde doğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin (Erzurum, Van, Ağrı, Bitlis ve Hakkari başta olmak üzere) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor. Güneydoğu Anadolu: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bölgenin batısında (Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*