Hava yastığı çetesi çökertildi

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

İZMİR'in çeşitli semtlerinde otomobillerin hava yastıklarını çaldıkları belirlenen çetenin 9 elemanı düzenlenen operasyonla yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çete elemanlarının yapılan telefon dinlemelerinde, çaldıkları hava yastıklarını kendi aralarında ‘domates’ olarak adlandırdıkları öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, İzmir'in çeşitli semtlerinde otomobillerin hava yastıklarının seri olarak çalınmasının ardından çalışma başlattı. Ekiplerin iki ay süren takibinin ve telefon dinlemelerinin ardından çete elemanlarının kimlikleri ve adresleri belirlendi.

KOD İSMİ ‘DOMATES’

Telefon dinlemeleri sırasında, çaldıkları hava yastıklarını ‘domates’ olarak adlandıran çete elemanlarının “9 kilo domates aldım, satamadım”,“Domatesleri Bayraklı semtinde sana teslim edeyim” gibi sözleri de dinlemeye takıldı. Çetenin tüm faaliyetlerinin deşifre edilmesinin ardından da ‘Yastık 1’ adı verilen operasyona başlandı.

Çete elemanlarının buluşma yeri olarak belirledikleri Bayraklı semtindeki adreste pusu kuran polis, zanlılardan H.A.'yı (24) yakaladı. Otomobilindeki aramalarda da 6 hava yastığı bulunan H.A.'nın verdiği bilgilerle genişletilen operasyonda E.Y. (20), S.K. (25), A.G. (25), A.Ç. (31), H.T. (40), A.E. (26), M.T. (24) ve M.D. (37) gözaltına alındı. Zanlıların yakalandıkları yerlerde yapılan aramalarda ise çalıntı olduğu belirlenen 24 hava yastığı daha ele geçirildi.

Yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevkedilen zanlılardan 2'si tutuklandı, 7 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious