Havaalanı yangınında değerli eşya yanmamış

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Sistem Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barlın, kendi antrepolarında bulunan altın, gümüş, para ve öteki değerli eşyaların yangından hiçbir şekilde zarar görmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hüseyin Barlın, basın mensuplarına yangın alanında yapılan son çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Hüseyin Barlın, Atatürk Havalimanı'ndaki en geniş antrepoya sahip olduklarına işaret ederek "Antrepomuz dışında başlayan yangın ne yazık ki büyük zarara yol açtı. Depomuz kasalarında muhafaza edilen değerli kargoların dışındaki kargoların tamamı yandı. İnceleme sonucu değerli eşyaların hiçbirinin risk altında olmadığı anlaşıldı. Bütün altınlar yerli yerinde, para torbaları da yerli yerinde duruyor. Sadece bir miktar gümüşün içinde bulunduğu kapta eridiği tespit edildi. Soruşturma sürdüğü için miktarlarla ilgili şimdilik bilgi veremiyoruz. Maddi hasarın tespiti için incelemeler sürüyor. Radyoaktif maddelerin muhafaza edildiği bölümler herhangi bir risk taşımıyor. Şu anda bölgede radyoaktif içerikli hiçbir madde bulunmuyor" dedi.

Barlın, radyoaktif kasaların da hiçbir şekilde zarar görmediğini, içinde bulunan maddelerde her ihtimale karşı sızıntı olmaması için TAEK uzmanlarının her türlü tedbiri aldığını kaydetti.

Barlın, kargo terminallerinin Çorlu'ya taşınmasının da maliyetleri artıracağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious